Ubiegły piątek, 21 października stał pod znakiem święta organizacji pozarządowych, na którym to gościliśmy 52 organizacje pozarządowe z terenu Powiatu Koszalińskiego (ok. 120 osób), przedstawicieli gmin z Będzina, Biesiekierza, Sianowa, Świeszyna, Bobolic, Starostwa Powiatowego, członków Powiatowej (z Koszalina) i Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego z Sianowa, Radnych Rady Miejskiej z Gminy Sianów oraz przedstawicieli instytucji, ktore na co dzień statutowo, wspierają działalność społeczników w regionie: Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A oraz Fundacji Nauka dla Środowiska.

To był wieczór pełen atrakcji i cudownej atmosfery! Frekwencja społeczników nas miło zaskoczyła. W trakcie uroczystości p. Maciej Berlicki, Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, wręczył akty powołania członkom Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Sianowie (na II kadencję 2022-2025), podkreślając znaczenie współpracy międzysektorowej i roli dialogu pozarządowego w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego.

We foyer organizacje zaprezentowały liczne stanowiska wystawiennicze – sportowe, rękodzielnicze, malarskie, ratownicze, promujące swoje działania, osiągnięcia i podjęte inicjatywy społeczne. Słodki poczęstunek przygotowały wspaniałe gospodynie z Kół Gospodyń Wiejskich z Iwięcina, z Kłosu, z Węgorzewa Koszalińskiego i Wierciszewa. Profesjonalny pokaz sztuk walki przedstawili młodzi sportowcy BURU Klub Karate Kyokushin wraz z trenerem Michałem Bączykiem, a na scenie królowały młode, utalentowane podopieczne z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Sianów, które prowadzi Zosia Karbowiak. Muzyczną ucztę wieczoru zaserwował występ zespołu muzycznego PALISANDER, który zabrał gości w podróż rytmów blusa i roca, prezentując swoje autorskie utwory i liczne covery.

Dziękujemy Wam za wspaniały czas, za szczere rozmowy, pomysły, otwarte serca i ciekawe inicjatywy. O wszystkich wszystkich warto mówić, je nagradzać i upowszechniać

Na terenie Powiatu Koszalińskiego funkcjonuje ok. 350 organizacji pozarządowych (klubów sportowych, ochotniczych straży pożarnych, stowarzyszeń i fundacji, kół gospodyń wiejskich i in.), które działają w obszarze pożytku publicznego gł. w sferze sportu, edukacji, kultury, pomocy społecznej, pielęgnowania tradycji polskiej, dziedzictwa kulinarnego, turystyki, ratownictwa i bezpieczeństwa publicznego, na rzecz seniorów, osób niepełnosprawnych, dzieci czy rozwoju swoich małych ojczyzn, w których na co dzień działają.

To bogactwo sił, zasobów i działalności liderów, które wyróżniają SEKTOR POZARZĄDOWY wśród nas! Za to WAM serdecznie dziękujemy i życzymy nieustających sił i pasji do działania.
Powiatowy Dzień NGO w Sianowie – zorganizowano w ramach projektu: „Dialog obywatelski i partycypacja w Powiecie Koszalińskim” ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, we współpracy z Gminą Sianów, Powiatem Koszalińskim, OWES Koszalin i Fundacją Nauka dla Środowiska.

Poniżej zapraszamy do obejrzenia fotogalerii niezawodnego p. Waldemara Kosowskiego

Skip to content